![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 5282245
*
nr 528 2245
Gouache
Sign GPN eller GAN?, 31x25
Följerätt
Utrop:
100 kr
Såld:
5.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 juni 2008
kl 18:00:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/5 13:33:42
1
2.100 kr
30/5 17:18:59
2
150 kr
30/5 17:19:23
2
250 kr
30/5 17:20:03
2
350 kr
30/5 17:21:18
2
700 kr
30/5 21:36:17
3
1.500 kr
1/6 15:56:55
4
2.600 kr
2/6 11:26:21
5
2.300 kr
2/6 11:27:39
5
2.500 kr
2/6 15:16:38
5
2.700 kr
2/6 15:41:21
6
3.000 kr
2/6 15:43:09
7
3.500 kr
2/6 17:46:04
8
4.200 kr
2/6 17:48:56
2
4.600 kr
2/6 17:50:07
8
Vinnande bud
2/6 17:54:22
9
5.000 kr
2/6 17:55:54
9
5.200 kr
- Läs mer...
Gouache
Gouache är en täckande vattenfärg som görs av mindre fint rivet pigment, än det som ingår i klassisk akvarell. Liksom i ren akvarell utgörs bindemedlet av gummi arabicum och har ibland en tillsats av krita.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gouache täckfärg vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:45
-
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:14
-
4151 Akvarell
Gunnar Pettersson (f. 1947), Sverige. "Havsörnar"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:34
*
Gouache
nr 528 2245
Gouache
Sign GPN eller GAN?, 31x25
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 100 kr |
Såld: | 5.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 juni 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/5 13:33:42 | 1 | 2.100 kr |
30/5 17:18:59 | 2 | 150 kr |
30/5 17:19:23 | 2 | 250 kr |
30/5 17:20:03 | 2 | 350 kr |
30/5 17:21:18 | 2 | 700 kr |
30/5 21:36:17 | 3 | 1.500 kr |
1/6 15:56:55 | 4 | 2.600 kr |
2/6 11:26:21 | 5 | 2.300 kr |
2/6 11:27:39 | 5 | 2.500 kr |
2/6 15:16:38 | 5 | 2.700 kr |
2/6 15:41:21 | 6 | 3.000 kr |
2/6 15:43:09 | 7 | 3.500 kr |
2/6 17:46:04 | 8 | 4.200 kr |
2/6 17:48:56 | 2 | 4.600 kr |
2/6 17:50:07 | 8 | Vinnande bud |
2/6 17:54:22 | 9 | 5.000 kr |
2/6 17:55:54 | 9 | 5.200 kr |
- Läs mer...
Gouache
Gouache är en täckande vattenfärg som görs av mindre fint rivet pigment, än det som ingår i klassisk akvarell. Liksom i ren akvarell utgörs bindemedlet av gummi arabicum och har ibland en tillsats av krita.
Gouache är en täckande vattenfärg som görs av mindre fint rivet pigment, än det som ingår i klassisk akvarell. Liksom i ren akvarell utgörs bindemedlet av gummi arabicum och har ibland en tillsats av krita.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gouache täckfärg vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47 -
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:24 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:45 -
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:14 -
4151 Akvarell
Gunnar Pettersson (f. 1947), Sverige. "Havsörnar"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:34